ŞiFALI BiTKiLER iLE SAÇ BOYAMA

ŞiFALI BiTKiLER iLE SAÇ BOYAMA
2 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 3.035 kez okundu.
ŞiFALI BİTKiLER iLE SAÇ BOYAMA

ŞiFALI BiTKiLER iLE SAÇ BOYAMA; Şifalı bitkiler hayatımızın her yerinde. Şifalı bitkiler denildiğinde sadece hastalıklardan için kürler aklımıza gelmemeli. Şifalı bitkiler kullanarak vücut bakımımızı yapabilir ve daha sağlıklı sonuçlar ala biliriz. Bu makalemizde sizlere şifalı bitkiler ile saç boyası nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Şifalı bitkiler ile yapılan bu saç boyası ile saçlarınızda hem kepeklenme sorunu yaşamayacak hemde parlak ve alımlı saçlara sahip olacaksınız.

 

Şifalı bitkiler ile Saç Boyamas

 

Kara Ceviz (Black Walnut) Siyah Ceviz meyvesin yeşil dış kabuğu veya yaprakları ezilerek gölgede bırakılır kararan bu lapa az miktarda su katılarak 10 dakika boyunca kaynatılır ve soğumaya bırakılır bu lapa saça sürülür ve 1 saat beklenir ve durulanır. Bu çözelti beyaz saçları kapatmanın yanı sıra yağlı saçlar için harika bir çözümdür. Siyah Ceviz, Siyah ceviz Yaprakları ve özellikle kabuğu saç karartmak doğal bir saç boyası kaynağıdır . Genellikle kahverengi saç boyası oluşturmak için kına ile birleştirilir.

Kahverengi renk saç boyama: Ceviz Meyvesinin yeşil dış kabukları (100-300 gram) sırlı bir çanak içine yerleştirilir, üzerine 3 litre kaynar su dökülür 30 dakika boyunca kaynatılır. Beklemeye alınan bu ekstre oda sıcaklığına geldiğinde süzülerek bir cam kasenin içine dökülür ve 2 gün serin bir yerde saklanır. Bu su saçlara sürülür ve saç 1 saat boyunca beklenip ılık suyla saçlar durulanır.

Açık kahverengi saçlar için: 1 fincan kurutulmuş ve dövülmüş meşe kabuğu ile 2 adet soğan kabuğunu karıştırın üzerine 1 litre kaynar su dökün ve 1 saat kısık ateşte kaynatın. Bir eşarbı bu kaynar suya daldırın ve sıcak olacak şekilde 30-40 dakika boyunca saçınıza bu eşarbı sarın. Saçları yıkamaya gerek yoktur.

Sarışınlar için: 1 çorba kaşığı papatya ve 1 çorba kaşığı ısırgan otu üzerine 1 litre su dökün 5 dakika kaynatın, 30-40 dakika boyunca soğumasını bekleyin süzdükten sonra saçınızı bu suyla yıkayın.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
SAÇ iÇiN ŞiFALI BiTKiLER

SAÇ iÇiN ŞiFALI BiTKiLER Saçlarımızda yaşanan en büyük sorunlarından bir tanesi saç dökülmesidir. Şifalı bitkiler ile saçlarına bakım yapanlar bu...

Kapat