Şifalı bitkiler

Şifalı bitkiler
31 Mart 2015 tarihinde eklendi, 2.850 kez okundu.
Şifalı bitkiler

Tedavinin alternatifi olarak bilinen şifalı bitkiler. Her bitkinin kendine haz bir tedavi edici özelliği vardır. Allah dermanı olmayan derdi vermez. Bizler yeter ki dermanı doğru yerde arayalım. Hangi şifalı bitkilerin hangi hastalığına iyi geldiğini ve bu bitkilerin doğru şekilde hazırlanması ve doğru zamanlarda tüketilmesi ve hatta yeterince tüketilmesi bile çok ama çok önemlidir. Şifalı bitkiler ve faydaları sadece yaşamsal organlarımız için değil iskelet ve kas sistemimiz içinde bulunmaz bir şifa kaynağıdır.

Kas ve İskelet Sistemi için Şifalı Bitkiler

Kas ve iskelet sistemimiz için şifalı bitkilerin genel olarak tedavici süreci için yağlarından faydalanılmaktadır. Bir çok bitkinin yağları geçirilen işlemlerden sonra elde edilir ve kullanılır. Şifalı yağlar genelde rahatsızlık olan bölgeye direk olarak sürülerek ve masaj yapılarak uygulanırlar. Bu bitkisel yağlarda kendi aralarında tedavinin uygulanacağı bölgeye göre sınıflandırılırlar. Bu yağların içinde Kur’an-ı kerimde ismi de geçen çörek otu yağı en revaçta olan bitkisel yağların başında gelmektedir. Hadiste çörek otunun ” ölümden başka her derde deva” olan bir bitki olduğu ve kullanılması tavsiye edilmiştir.

 

şifalı bitkiler
Şifalı yağları kırık sonrası kireçlenme tedavisi içinde kullanabilirsiniz

 

Cilt Güzelliği için Şifalı Bitkiler

Cilt güzelliğimiz için bitkilerin genelde yağlarından faydalanılmaktadır. Cilt güzelliği için hiç bir yan etkisi olmayan cildi tedavi edici ve nemlendirici özelliği olan ve hemen hemen her yerde rahatça bulabileceğimiz Kur’an-ı kerimde hadislerde geçen zeytin yağı bulunmaz bir nimettir. Zeytin yağını cildimizin her bölgesini tedavi edici olarak hiç düşünmeden güven ile kullanabilirsiniz. Zeytin yağı yanı sıra diğer şifalı yağları da cildimizin ihtiyacına göre kullana bilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Tarçın neye iyi gelir

Tarçın neye iyi gelir Bu makalemizde sizlere tarçın neye iyi gelir, tarçının faydaları nelerdir,  kabuk ve çubuk tarçının faydaları, neye...

Kapat