Sivilce nasıl geçer

Sivilce nasıl geçer
22 Mart 2015 tarihinde eklendi, 2.874 kez okundu.
Sivilce nasıl geçer

Sivilce nasıl geçer, Sivilce maskeleri, Sivilce tedavileri sürekli olarak ister bay olsun ister bayan en büyük görsel sorunların en başında gelmektedir. Sivilceler neden çıkar? Sivilce aslında bir yağ kanalı hastalığıdır, yüzümüzde, göğsümüzde ve hatta sırtımızda çok sayıda yağ kanalı mevcuttur. Bu kanalların tıkanması ve üzerlerine de mikropların eklenmesiyle sivilceler çıkmaktadır. Peki bu yağ kanalları neden tıkanmaktadır? Yağ kanalların tıkanma nedeni yağ salgılanmasının artışı bunada en büyük sebep hormon değişikliğidir.Bundan dolayıda sivilce sorununu özlellikle ergenlik çağında sıkça rastlamaktayız. Hormon değişikliği nedeni yanı sıra sivilce çıkmasının bir diğer nedeni ise beslenme den kaynaklanmaktadır. Peki şifalı bitkiler ile sivilcelerden nasıl kurtuluruz? Bu sorunun yanıtını bizler için Bilim ve Bitki Güzellik Uzmanı Suna DUMANKAYA yanıtladı. DUMANKAYA ‘nın hazırladığı harika bir şifalı bitki kürü ile en kısa sürede sivilceleriniz den kurtulacaksınız.

Şifalı bitki maskesini yapıp uygulamadan ilk önce sivilce maskesi uygulanacak olan bölgenin tonik yapılarak temizlenmesi gerekmektedir.

TONİK İÇİN MALZEMELER

  • Bir Çay Bardağı Su
  • Yarım Limon
  • 1 Tatlı Kaşığı Karbonat
Sivilceler için Tonik
Sivilceler için Tonik

Yapılışı ve Uygulanışı

Yapılışı çok basit bir su bardağının içerisinde yarım limonu sıkıp sonrasında 1 tatlı kaşığı karbonat atıp yukarıdaki resimde görüldüğü üzere bir pamuk ile sivilce maskesinin yapılacağı bölgeyi temizliyoruz. Bu yüz temizliğini sivilcelerimizden kurtulana kadar sabah akşam yapmamız gerekmektedir.

 

Sivilce Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Malzemeler

  • 1 Tatlı kaşığı Rendelenmiş Kivi
  • 2 Tatlı Kaşığı Yeşil Kil
  • Yarım Limon
  • 2 Damla Nar Yağı
Sivilce Maskesi Uygulanışı
Sivilce Maskesi Uygulanışı

Yapılışı ve Uygulanışı

Yapılması ve uygulanışı çok basit. Yapılması gerek cam bir kasenin içerisine yukarıda saydığımız malzemeleri sırasıyla boşaltıp, tahta bir kaşık ile 3 dakika kadar karıştırmamız. Şifalı bitki kürümüz hazır, gelelim uygulamaya. Hazırladığımız maske kürünü daha önce tonik yaptığımı bölgeye elimiz ile yukarıda gösterdiğimiz şekilde sürerek uygulayacağız. Yüzümü de şifalı bitki kürü 15 – 20 dakika durduktan sonra önce ılık sonra ise yıkıyorsunuz. Bu şifalı kürü akşam uyguladığınız da yüzünüze biraz limon suyu sürerek yatmanız sivilce sorununuz için daha etkili sonuç verecektir.

Geçmiş olsun…

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
selülitte kesin çözüm
Selülitte Kesin Çözüm

Selülitte Kesin Çözüm Selülit bütün bayanların korkulu rüyası dır. İlerleyen yaş ve alınan fazla kilolar selülitin başlaması için yeterli bir...

Kapat