Strese bitkisel çözüm

Strese bitkisel çözüm
14 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 2.709 kez okundu.
Strese bitkisel çözüm

Strese bitkisel çözüm için bu makalemize yer verdik. Stres hayatımızın her yerinde bizleri bekleyen gizli bir tehdittir. Stres kendisini çeşitli şekillerde etkilerini bizlere gösterir. Stres belirtileri ; tırnak üzerinde beyaz noktalar, diş eti kanaması, göğüs ve boğazda sık görünen enfeksiyon, ağız ve dudakların çatlaması, bacaklarda sivilcelenme, geceleri uykuda diş gıcırdaması, uzun süre çene sıkma. Bu saydığımız belirtilerin hepsi yaşamış olduğunuz stresten dolayı yaşanan olumsuzluklardır. Şifalı bitkiler ile bu rahatsızlıkların hepsinden kurtulabilirsiniz. İngiliz diyetisyen Charlotte Watts sizlere saydığımız bu belirtileri yok edecek şifalı bitkileri uzun süre araştırmaları sonucu bizler ile yayınladığı bir makalede paylaştı. Peki nedir bu şifalı bitkiler.

Stres belirtisi ve iyi gelen şifalı bitkiler

  • Tırnak üzerinde beyaz noktalar: Eğer ki el veya ayak tırnaklarınızın üzerinde beyaz noktalar var ise önleyici gıda olarak sizlere Ispanak, mantar, hayvansal gıdalar ve kuru yemiş tüketmenizi önereceğiz.
  • Diş eti kanaması: Dişleriniz sürekli olarak kanıyor ise sizlere önleyici gıda olarak taze mevsimsel sebze ve meyveleri tüketmenizi önereceğiz.
  • Göğüs ve boğazda sık görünen enfeksiyon: Göğüse ve boğaz yani solunum yolu enfeksiyonları yaşıyorsanız sizlere önleyici gıda olarak turuncu, sarı sebze ve yeşil meyveler ve sebzeleri tüketmenizi öneriyoruz.
  • Ağız ve dudakların çatlaması: Sürekli olarak ağız ve dudaklarınızda çatlama sorunu yaşıyorsanız tüketmeniz gereken gıdalar havuç, tavuk ve yumurta dır.
  • Bacakların sivilcelenmesi: Stresin belkide insan vücudundaki en belirgin kendi göstermesidir, sivilceler çoğu zaman bacaklarda bazen ise bu yüzümüze ve ellerimize yansımaktadır. Bu tür sivilce sorunu yaşayanlar için tüketilmesi geren gıda ise; Mevsimsel sebzeler, baklagiller ve süttür.
  • Diş gıcırdaması ve uzun süre çene sıkma: stres kendisini uyku halinde bile gösteren sinsi bir rahatsızlıktır. Strese maruz kalan kişiler geceleri sesli bir şekilde dişlerini gıcırtırlar ve çenelerini sıkarlar. Bu kişiler sabahları çenelerinde veya dişlerinde herhangi bir ağrı duymazlar ve dişlerini gıcırtıklarını bilemezler bu tür stresten dolayı rahatsızlık yaşayanlar için ise baklagiller, balık ve et tüketmeleri önerilmektedir.

 

Sizler için Charlotte Watts ın araştırmalarını paylaştık, geçmiş olsun..

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ödem söktürücü bitkisel çay
Ödem söktürücü bitkisel çay

Ödem söktürücü bitkisel çay Ödem söktürücü bitkisel çay yapılışını ve kullanışını sizler için hazırladık ve paylaştık. Ödem söktürücü bitkisel çay...

Kapat