Tüy dökücü bitki

Tüy dökücü bitki
27 Mart 2015 tarihinde eklendi, 74.852 kez okundu.
Tüy dökücü bitki

Tüy dökücü bitki, istenmeyen tüylere bitkisel çözüm arayanlara alternatif tıp olan şifalı bitkiler ile nasıl kurtulacağınızı sizler ile bu yazımızda paylaşıyoruz. İstenmeyen tüyler genellikle bayanların en büyük görsel sorunlarının başında gelmektedir. Tüylerden kurtulmak isteyen bayanlar bir çok ağrılı ve geçici yöntemlere baş vurmaktadır. İstenmeyen tüylere karşı bir çok bitki ve bir çok da bitki kürleri vardır. Biz de sizler için tüy dökücü bitki kürlerini nasıl yapılacağını ve nasıl uygulanacağını paylaştık.

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm -1-

Tüy dökücü bitkiler

Tüy dökücü bitkiler

İlk tüy dökücü bitki olarak limon kürünü sizler ile paylaşacağız. Limon kürü çok kolay bir kür dür. Limon kürü için ihtiyacımız olan bir adet limon ve iki çay kaşığı tuzdur. Limonun suyunu cam bir kaseye sıkalım daha sonra üzerine  iki çay kaşığı tuz ilave edelim ve iyice karıştıralım. Tüy dökücü limon kürü hazır sıra geldi uygulamaya. Uygulaması da yapımı kadar kolaydır. Hazırladığımız limon kürünü pamuk vasıtası ile istemediğimiz tüylerin diplerine yedirerek sürelim. Limon kürünü mümkün olduğu sürece istemediğimiz kıl bölgelerinde tutalım, böylece deri altına nüfus ederek kıl köklerini zayıflatıp zamanla yok edecektir. Limon kürünü ağda sonrası yapmanız daha olumlu sonuç almanıza yaracaktır. Normalde 4 ağda işlemi seansı sonrası olumlu sonuç alıyor olmalısınız.

İstenmeyen Tüylere Soğan Sarımsak Kürü – 2 –

Soğanı rendeledikten sonra, çıkan suyu bir kaseye alınır. İçine bir adet sarımsak rendelenir. Rendelediğiniz sarımsağı sulandırarak; soğan suyunun içine ilave ederek karıştırın. Karışımı ağda yapılan bölgeye parmaklarınızla yedirin. Soğanın etkisi kılları tamamen bitirmeye yöneliktir. Her işlemden sonra uygulayabilirsiniz. Uygulanan yerde 1 saat bekletilmesi uygundur. Tüylerinden tamamen kurtulmak isteyen insanlar için; son derece basit bir tariftir.

İstenmeyen Tüyler için Portakal Kürü – 3 –

Portakal soyulduktan sonra, kabuk kısmı mutfak robotundan geçirilir. Kremsi bir yapıya gelen malzemeye; bir yemek kaşığı kadar zeytinyağı eklenir. Bu şekilde istenilen bölgeye ağda işleminden sonra uygulanır. Bir saat bekletildikten sonra yıkanır. Portakal ve limon gibi meyveler asit içerdiği için; kıl köklerini yakıcı etki yaparlar.

Bitkisel Çay Tüketerek Tüylerden Kurtulma

Tüylerden kurtulmak için evde uygulanan tüy dökücü bitki kürlerin dışında, şifalı bitkiler içeriden beslenerek de tüyleri azaltma yoluna gidebilirsiniz. Bunlardan biri nane çayıdır. Nane çayını düzenli aralıklarla içtiğinizde, tüylerinizin azaldığını gözlemlersiniz.

İstenmeyen Tüyler için Uyarılar

Bazı bayanlar tüylerini doğal yollarla azaltmak yerine, tüy sarartıcı maddeler kullanabilirler. Tatilde veya deniz kıyısında bu maddeleri kullanan bayanlar dikkatli olmalıdır. Tüy sarartıcı uzun vadede hiçbir işe yaramaz. Doğal bir yöntemde değildir. Tüylerinizi almamanız doğallık değil; bakımsızlık olarak adlandırılabilir. Bu yüzden herhangi bir tüy alma aparatıyla tüyleriniz den kurtulmalısınız.

jiletle tüy aldıktan sonra kullanılmaz. Jilet köklere etki etmediği için, hiçbir işe yaramaz. Önemli olan kıl köklerinin tamamen sonuna ulaşabilmektir. Jilet yüzeysel bir bakım sağladığı için; yaptığınız bakım kürleri de; yüzeyde kalacaktır. Kalan tüylerden deri altına geçemeyen maddeler; tüylerinizi azaltmaya yaramaz. Bu yüzden tüylerin tamamen o bölgeden temizlenmesi gerekir. Jilet dışında kullanılan her tüy sökücü; bu işlemler için uygundur. Sitemizde yer alan bitkisel güzellik kürlerini buraya tıklayarak bakabilirsiniz

Etiketler:

Tüy dökücü bitki Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. jan dedi ki:

    çalışmalarınız için çok teşekür ederim. çözüm-1, çözüm-2 , çözüm-3 uygulamaları kaç günde bir yapmamız

Sayfa başına git