Ülser tedavi edilmezse ne olur

Ülser tedavi edilmezse ne olur
14 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 2.255 kez okundu.

Ülser tedavi edilmezse ne olur

Ülser tedavi edilmezse ne olur? Bu sorunun cevabı bizler için gastroenteroloji uzmanı Prof.Dr. Cem KALAYCI anlattı. Ülserin halk içinde yanlış bilinen özellikle stres ten kayanklandığını yanlış olduğunu belirten KALAYCI ülserin sadece ağrı, bulantı ve şişkinlik yaptığını eğer tedavi edilme ise mide kanaması ve mide delinmesine yol açağını belirterek devam etti.

Ülser tedavisi

Mide kanaması daha önce hiç mide ağrısı olmayanlarda bile görünür. Mide kanaması kendini iki şekilde gösterebilir. Bu hastalarda kan kusma sık görünür. Kusma ya kahve gibi yada kan renginde olabilir. Bu kusmaya hemen hemen siyah katran renginde siyah dışkılar eşlik eder. Bazen mide kanaması hiç kanama olmadan bu tür dışkılama ile kendini gösterir. Ülser kanaması %80 oranında kendiliğinden durur. Eğer durmaz ise endoskopik tedavi gerekebilir. Bu tedavide ucunda kamera olan yumuşak bir boru hastanın midesine gönderilir. İşlem sırasında kanayan ülserin etrafına iğneler ile ilaç verilir veya kanayan damar özel cihazlar ile yakılır. Teknolojinin gelişmesi ile günümüzde ülser cerrahisi çok az yapılmaktadır. Kanamanın çok fazla olması bazen ölüm ile sonuçlana bilir. Mide delinmesinde ani ve şiddetli ağrılar görüne bilir.

Prof.Dr. Cem KALAYCI ‘ın ülser tedavi edilmez ise neler ile karşılaşacağımızı hep birlikte okuduk. Sitemizde yer alan bitkisel yöntemler ile ülser tedavisi için lütfen tıklayınız..

Geçmiş olsun…

 

Etiketler:Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
hemoroid azdıran gıdalar
Hemoroid Basur azdıran gıdalar

Hemoroid Basur azdıran gıdalar Hemoroid azdıran gıdalar nelerdir, neleri tüketmemeliyiz ve nelere dikkat etmeliyiz bu soruların cevabını vermeden önce sizlere...

Kapat