Yağlı Saçlar için Bitkisel Formüller

Yağlı Saçlar için Bitkisel Formüller
20 Mart 2015 tarihinde eklendi, 3.178 kez okundu.
Yağlı Saçlar için Bitkisel Formüller

Yağlı Saçlar için Bitkisel Formüller; Yağlı saçlar için ne yapmalı, yağlı saçlar için maske, yağlı saçlara çözüm arayan lar için Bitki ve Güzellik uzmanı Suna DUMANKAYA yağlı saçlar için bitkisel kür tarifini bizler ile paylaştı. DUMANKAYA saçların yağlanmasında en büyük nedenin tükettiğimiz gıdalardan kaynaklandığını ve beslenme listemizde özellikle yağlı yiyecekleri çıkarmamız gerektiği önemle vurguladı. Yağlı gıdaları tüketmiyorsunuz veya beslenme listenizden yağlı yiyecekleri çıkardınız ve hala saçlarınız aşırı yağlanıyor mu? O zaman sizlere Suna DUMANKAYA nın şifalı bitkisel kürünü kullanmanızı öneriyoruz. Suna DUMANKAYA yağlı saçlar için maske yapılışı ve uygulanışı.

MALZEMELER

 • 1 Adet Elma
 • 1 Tatlı Kaşığı Öğütülmüş Kaya Tuzu
Yapılışı ve Uygulanışı

Elmayı herhangi bir sıkma aleti ile suyunu çıkaralım cam bir kaseye boşaltalım. Elma suyunun içerisine öğütülmüş kaya tuzunu ilave edelim ve tuz eriyinceye kadar karıştıralım. Saç maskemiz hazır.

Uyugulanışı: Kürümüzü saç diplerine masaj yaparak yedirelim ve sonrasında biraz nemli bir havlu ile başımızı ( saçlarımızı ) saralım ve 2 saat kadar bekledikten sonra saçlarımız yıkayalım.

Yağlı Saçları için Bitkisel Maske Video İzle

Suna DUMANKAYA nın bütün güzellik maskelerini sitemizde yer alan Bitkisel Güzellik kategorimizde bulabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yağlı Saçlar için Bitkisel Formüller Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. aycan demir dedi ki:

  “Saç Yağlanmasını Önleyen Tonik

  Bu tonikte kullanacağınız maddeler saç derisinde yağlanmayı bastıracaktır. Saç derisinde yağlanma olduğunda yapılan en büyük hata yıkamaktır. Siz saç derisini yıkadıkça saç deriniz daha fazla sebum yani yağ üretir bu yüzden saçlarınızı çok sık yıkamamalısınız. Zaten bu tarifini vereceğimiz tonik saçtaki yağlanmayı önleyecektir.

  200 ml lavanta suyu
  20 ml % 40 laktik asit
  10 ml biyosülfür (kükürt)
  10 gr çinko oksit
  10 gr b3 vitamini

  Lavanta suyuna b3 vitamini ilave edip iyice çalkalayınız. B3 vitamini eriyecektir. Daha sonra içerisine laktik asiti ekleyin ve bolca çalkalayın, daha sonra kükürtü ilave edin iyice çalkalayın en son olarak çinko oksiti ilave edin ve bolca çalkalayınız. Çinko oksit çözülmeyecektir, bu yüzden toniğinizi her seferinde çalkalayarak kullanın. “

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Dumankaya Yıpranmış Saçlar Tarifleri

Dumankaya Yıpranmış Saçlar Tarifleri Dumankaya Yıpranmış Saçlar Tarifleri; Suna DUMANKAYA bitki bilim ve güzellik uzmanı. Bizler için harika şifalı bitki...

Kapat