ZENCEFiL FAYDALARI

ZENCEFiL FAYDALARI
31 Mart 2015 tarihinde eklendi, 8.164 kez okundu.
ZENCEFiL FAYDALARI

Şifalı bitkilerden zencefilin faydaları ve zencefil nasıl kullanılır kür uzmanların önerdiği bitkisel kür tarifleri ile sizler ile paylaşacağız. Zencefil bir çok hastalık için özellikle grip ve solunum yolu hastalıkları için bulunmaz bir şifalı bitki dir. Zencefili bal limon olarak, Zencefil çayı veya da tek başına su ile oluşturularak çeşitli kürler yapılır ve uygulanabilir. Sizler için zencefilin kürlerini ve ne gibi rahatsızlıklara iyi geldiğini paylaştık.

GRİP RAHATSIZLIĞI İÇİN ZENCEFİL

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU grip hastalığına yakalanlar için zencefil kürünü önerdi. SARAÇOĞLU zencefilin kürünün enerji verici ve vücuttaki toksinleri atan şifalı bir bitki olduğunun altını çizdi. Peki zencefil kürünü nasıl yapıp tüketmeliyiz.

Zencefil Kürü Yapılışı ve Uygulanışı

Yumruk büyüklüğündeki kök zencefili ince dilimler halinde doğrayın veya ortadan ikiye bölerek bir bardak su içerisinde 5 -6 dakika kaynatınız. Gün içerisinde tüketebilir faydasını hemen göreceksiniz.

Video

İŞTAH AÇTIRMAK İÇİN ZENCEFİL

Dr.Ender SARAÇ zencefilin faydalarını ve zencefil kürü bizler ile paylaştır. Zencefilin bilmediğimi diğer özellikleri..

  • Kanı sulandırır
  • Kolesterol düşmesine yardımcı oluyo
  • Nesle ve soğuk algınlığı için
  • Erkeklerde cinsel güç vericidir
  • Bağışıklık sistemi için ( Öksürük, mide gazı, balgam söktürücü )

SARAÇ zencefili toz halini baharat olarak tükettilebileceğini, ayrıca turşunu yaparakda iştahı az olan çocuklar için iştah açıcı bir kür uygulana bileceğini belirtti. Peki nasıl yapacağız.

İştah Açıcı Zencefil Turşusu

İştah açıcı kilo almak isteyenler zencefili iri parçalar halinde kırıp bolca limon, kaya tuzu, nohut ve sarımsak ile harika bir turşu yapıp iştahını açmasını istediğiniz kişilerde uygulayabilirsiniz.

Video

Zencefil Bal Limon Öksürük Kesen Kür

Zencefilin özelliklerinden bir taneside özellikle çocuklardaki öksürüğü kesici özelliğidir. Zencefili çay olarak yapılıp tükettiğimizde öksürüğü anında keser ve vücudumuza eski gücünü tekrar yerine getirmektedir Zencefil çayının yapılışı çok kolay ve pratik dir.

ZENCEFİL LİMON BAL

ZENCEFİL LİMON BAL

Malzemeler

  • 3 Halka taze zencefil
  • 1 Adet limon
  • 8 Çubuk tarçın
  • 1,5 Litre su
  • Bal

Hazırlanışı

Hazırlanışı yukarıda listede saydığımız malzemeler 5 dakika kaynatalım ve bal ilave edip tüketelim. Gün boyunca tüketelim

Video

Geçmiş olsun…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
BEL FITIĞI TEDAVİSİ
BEL FITIĞINA BiTKiSEL TEDAVi

BEL FITIĞINA BiTKiSEL TEDAVi Bel fıtığı genellikle orta yaşlarda kendini gösteren bir eklem rahatsızlığıdır. Bel fıtığı olma nedeni omurgalar arasındaki...

Kapat